#1 Biseksualitāte un poliamorija: vienas monētas divas puses?

 

PROPAGANDAS 1. epizodē pie mums viesojas Marika Kacare, LGBT+ aktīviste, vides un inženierijas studente doktorantūrā, liela kvīru grāmatu mīle un jenotu entuziaste. Epizodē runājam par biseksualitāti un poliamoriju, par to, ko nozīmē šie jēdzieni teorijā un kā tie īstenībā izpaužas praksē.

Biseksualitāti bieži definē kā romantisku un seksuālu pievilcību pret vairāk kā vienu dzimumu. Plašākā sabiedrībā un realitātē arī LGBTQ+ kopienā pastāv dažādi stereotipi par biseksuāliem cilvēkiem, piemēram, ka viņi nespēj izvēlēties, vai atzīt savu “īsto” seksualitāti un ka viņi nav uzticami partneri un tamlīdzīgi. Interesanti, ka interneta dzīlēs var uziet pārmetums, ka biseksuāļi ir transfobi - proti, zilbe "bi" latīņu valodā nozīmē divi - tātad viņiem nevar patikt arī, piemēram, nebināri cilvēki. Varbūt labāk tomēr lietot jēdzienu panseksualitāte?

Kā izrādās, Marika ir ne vien biseksuāla, bet arī poliamora. Poliamorija ir attiecību veids, kuru definē kā vēlmi vai spēju pieņemt intīmas un/vai emocionālas attiecības ar vairākiem cilvēkiem vienlaikus, ar visu iesaistīto pušu piekrišanu. Tomēr mēs dzīvojam sabiedrībā, kurā plaši izplatītas ir monogāmas attiecības jeb attiecības starp diviem partneriem. Tā tās tiek atspoguļotas popkultūrā, medijos un ētiski tiek uzskatītas par vienīgajām pareizajām, kamēr poliamorija ir kaut kas šķietami neparasts un neizzināts. Bet nemulstiet! Tā nav krāpšana. Tieši otrādi - šis modelis ir balstīts uz patiesu komunikāciju un savu robežu apzināšanos un ievērošanu.

Vai visi biseksuāli cilvēki ir poliamori?
Kuram burtam ir visskaistākais karogs?
Kas ir vienradžu mednieki?

Par šo un vēl daudz ko citu runājam šajā epizodē:

Klausies un skaties podkāstu PROPAGANDA arī šajos kanālos:

Savukārt pēc ieraksta noklausīšanās, aicinām sniegt atgriezenisko saiti, aizpildot šo veidlapu:


 

Podkāstu programma “PROPAGANDA“ tapusi projekta “Biedrības "Safe Space" finanšu ilgtspējas veicināšana”, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds“, ietvaros.

 
 
 
Previous
Previous

#2 Kvīru aktualitātes jūnijā