Publicēta “Empātijas spēļu“ rokasgrāmata
Ja esat līdz šejienei nonākuši, tas nozīmē, ka Jums rūp līdztiesīgas, saprotošas un vienlīdzīgas sabiedrības stiprināšana.
Ideja par “Empātijas spēlēm” radās, reaģējot uz to, ka vairākos starptautiskos indeksos Latvija ierindojas pēdējās vietās Eiropas Savienības (ES) valstu vidū attiecībā uz mazāk aizsargāto[1] grupu stāvokli valstī (gan sabiedrības attieksmēs, gan likumiskajā aizsardzībā).
Akadēmiskajā pasaulē nostiprinājies uzskats, ka redzamību veicinoši projekti var rezultēties ar pieaugošu sabiedrības sapratni pret minoritāšu grupām, tādējādi veicinot sociālo spiedienu anti-diskriminācijas regulējumu ieviešanai valstiskā līmenī.
Rokasgrāmatā apkopoti astoņi sociāli eksperimenti, vērsti uz iekļaujošas sabiedrības stiprināšanu, ko papildina instrukcijas, video piemēri, atsauksmes un citi būtiski resursi, ko aicinām izmantot Jūsu īstenotajās aktivitātēs – vai tas būtu skolā, ģimenē, darbā vai citā kolektīvā.
Rokasgrāmata ar tās pavadošajiem pielikumiem ir izprintējama, un eksperimenti ir izkāroti alfabētiskā secībā.
Pēc katras individuālās aktivitātes novadīšanas aicinām arī Jūs sniegt atgriezenisko saiti par to efektivitāti, dodoties uz aptaujas anketu šeit.
[1] Saskaņā ar biedrības "Safe Space" statūtiem, kā arī ES normatīviem, mazāk aizsargātās grupas ir rasu, etniskās, lingvistiskās, nacionālās un seksuālās minoritātes, sievietes, cilvēki ar īpašām vajadzībām, cilvēki ar nelabvēlīgām sociālajām un ekonomiskajām mobilitātes iespējām un citi.
Aicinām iepazīties ar pilno publikāciju šīs lapas apakšā vai klikšķinot šeit.
Jautājumu gadījumā sazinieties ar mums rakstot epastiski uz safespacelv@gmail.com vai aizpildot formu sadaļā “Par mums“.
Projekts "Empātijas spēles" tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.